Bohuslav Balcar: publikace vydané v nakladatelství Resonance

18.6 2015
Česko–anglický odborný konverzační slovník cestovního ruchu
Unikátní, tematicky řazené slovníky mapující celou oblast cestovního ruchu
- nezbytný pomocník všech profesionálů působících v tomto odvětví,
- vhodná pomůcka při studiu oboru cestovního ruchu,
- nejkomplexnější slovník pro cestovatele
Podrobné kapitoly zabývající se oborovým členěním cestovního ruchu, dovolenou u moře i na horách, poznáváním památek, lázeňskými pobyty, dopravou, hotelnictvím, gastronomií, kulturou a mnoha dalšími odvětvími se vztahem k cestovnímu ruchu, jako např. pojištěním, zdravotnictvím... Slovníky mají doporučení Evropské unie, České centrály cestovního ruchu a Ministerstva pro místní rozvoj.

Česko–německý odborný konverzační slovník cestovního ruchu

EVROPSKÁ AGENDA - čtyřjazyčný tematický slovník Č-A-N-F
Slovník se již stal spolehlivou pomůckou všech, kdo mají potřebu domluvit se v některém z hlavních jednacích jazyků EU s občany jejích dalších států. V 50 kapitolách přináší bohatou slovní zásobu z politiky, hospodářství, průmyslu, zemědělství, obchodu, zákonodárství, práva, státního rozpočtu, daňového systému, měnového systému, bankovnictví, pojišťovnictví, zdravotnictví, sociální sféry, vědy, ochrany spotřebitelů, ochrany životního prostředí, vzdělání, kultury, sportu, nábožentství a dalších. Slovník má doporučení pana Ramiro Cibriana, velvyslance Evropské komise v České republice v době jejího vstupu do Evropské unie a pana Pierre-Louise Lorenze, velvyslance Lucemburského velkovévodství, země předsedající Evropské unii v roce 1. vydání knihy.

Chodsko ve stínu hákového kříže I, II, III
Tři sborníky zabývající se nacistickou okupací Chodska - české enklávy v původním sudetoněmeckém osídlení západočeského pohraničí. Útoky henleinovců v roce 1938, příchod okupantů po mnichovském diktátu, domácí odboj i účast statečných mužů z Chodska v bojových řadách čs. zahraničních jednotek. Vzpomínky pamětníků. Fotogalerie obětí nacistické okupace a mnoho dalších unikátních fotografií tvoří bohatou obrazovou část knih.

Hvězdy a pruhy nad Chodskem ...
Sborník přinášející zcela nové informace o osvobození Domažlicka armádou USA v roce 1945. Historie a bojová cesta slavné 2. pěší (indiánské) divize. Historie dalších jednotek, které se podílely na osvobození Chodska. Bojové akce v tomto regionu. Slavná historie záchrany bílých lipicánských koní, která vstoupila do dějin jako "Operation Cowboy". Doposud nikde nepublikované fotografie pořízené samotnými osvoboditeli během jejich vítězného tažení z francouzské Normandie přes belgické Ardeny do západních Čech.BAVORSKÁ ŠUMAVA (Bohuslav Balcar, Jaroslav Šlégl)
Prozatím nejpodrobnější cestopisný průvodce Bavorským lesem - odvrácenou stranou Šumavy. Geografické podmínky, místopis přírodních památek, významných sídel i malých obcí, seznam a výstižná charakteristika kulturních památek. Bavorské obyčeje, způsob života. Doporučené nejzajímavější turistické trasy včetně jejich graficky zpracovaných plánků.


... a řadu dalších publikací z pera našeho člena Bohuslava Balcara či jiných autorů najdete na webové adrese:

http://www.resonance-nakladatelstvi.cz/
IMG-jpg-_-_A_-_Titulni_strana_20_.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-_-_N_slovnik_cest-_ruchu_-_titulka_20_-(1).jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-_-_N_slovnik_cest-_ruchu_-_titulka_20_-(2).jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-_-_N_slovnik_cest-_ruchu_-_titulka_20_.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-Bayerischer_Bohmerwald_20_.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-Chodenland_im_Schatten_des_Hakenkreuzes_I-_15_-(1).jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-Chodenland_im_Schatten_des_Hakenkreuzes_I-_15_-(2).jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-Chodenland_im_Schatten_des_Hakenkreuzes_I-_15_.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-Chodenland_im_Schatten_des_Hakenkreuzes_II-_15_-(1).jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-Chodenland_im_Schatten_des_Hakenkreuzes_II-_15_-(2).jpg -  Stáhnout
|<  <   1 2    >  >| Pages: 1 of 2
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).