(51) Kresánek, Peter a kol.: ILUSTROVANÁ ENCYKLOPÉDIA PAMIATOK – SLOVENSKO. HISTORICKÁ ARCHITEKTÚRA

(51) Kresánek, Peter a kol.: ILUSTROVANÁ ENCYKLOPÉDIA PAMIATOK – SLOVENSKO. HISTORICKÁ ARCHITEKTÚRA – PAMIATKY VÝTVARNÉHO UMENIA – PAMÄTIHODNOSTI.
18.6 2015
Simplicissimus Vydavatelstvo, Bratislava 2009. 1. vyd. 984 s. 1109 hesiel, viac ako 5500 fotografií s podrobnými popismi, 110 trojrozmerných ilustrácií vybraných slovenských hradov, kaštieľov, kláštorov, chrámov, múzeí ľudovej architektúry a 28 priestorových obrázkov historických miest. Informácie zozbierané počas niekoľkých rokov sú zasadené do kultúrno-historických regiónov, pričom autori pre potreby svojej publikácie rozdelili Slovensko na 25 prirodzených historických regiónov. Autor a zostavovateľ P. Kresánek využil pri svojej práci bohaté odborné vedomosti historika umenia, pedagóga na fakulte architektúry, ako aj bohaté skúsenosti z pôsobenia v komunálnej politike v zložitom období po roku 1990. Pri tvorbe tohto diela sa inšpiroval podobnými publikáciami známych zahraničných vydavateľstiev Dorling Kindersley, resp. Gallimard, od ktorých pre potreby vydania tejto publikácie vo vlastnom vydavateľstve Simplicissimus zakúpil aj licenčné práva. ISBN 978-80-969839-0-2.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).