(23) Kolektiv autorů LINGEA: LINGEA ANGLICKO-ČESKÝ ČESKO-ANGLICKÝ VELKÝ SLOVNÍK.

(23) Kolektiv autorů LINGEA: LINGEA ANGLICKO-ČESKÝ ČESKO-ANGLICKÝ VELKÝ SLOVNÍK.
18.6 2015
LINGEA, Brno 2010. 3., rošířené vyd. 1680 s. 108 00 hesel, 90 000 příkladů, idiomů a frází, 445 000 překladů. Všeobecně zaměřeny slovník, pokrývá však i odbornou terminologii z oblasti ekonomiky, práva, vědy a techniky. Oproti předešlým vydáním přibyl ve formě příloh seznam několika tisíc frekventovaných anglických zkratek, přehled světových měst s jejich anglickými výslovnostmi a rozsáhlá srovnávací tabulka rozdílů mezi britskou a americkou angličtinou. Při práci na anglické straně slovníku vycházeli autoři hlavně ze současných anglických výkladových slovníků renomovaných zahraničních nakladatelství, jako jsou Collins, Oxford, Cambridge, Longman, Cassel, Merriam Webster, Chambers, Random House, Bloomsbury, z řady specializovaných slovníků frázových sloves, idiomů a slangu, odborných slovníků a encyklopedií, ale v neposlední řadě též z vlastních korpusových zdrojů a internetu. Česká část je založena na vlastním rozsáhlém výkladovém slovníku češtiny, který LINGEA vytváří od roku 2001. Kromě psaného jazyka postižen i běžně mluvený jazyk – škálu výrazů a obratů hovorových, slangových i vulgárních. Přílohou je DVD s plnou verzí pěti anglicko-českých slovníků Lexikon 5 s měsíční licencí na vyzkoušení. ISBN 978-80-87062-85-2.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).