(17) Kolektiv: DĚJINY SLOVENSKA V DATECH. LIBRI - Slovart, 2008.

(17) Kolektiv: DĚJINY SLOVENSKA V DATECH. LIBRI - Slovart, 2008.
18.6 2015
1. vyd. 888 s., přes 500 obr. Ediční řada: Dějiny států v datech. Ve spolupráci s Historickým ústavem SAV a Ústavem pamäti národa SR. Chronologicky pojaté dějiny Slovenska od pravěkého osídlení, přes příchod slovanských kmenů a první státní útvary (Nitranské knížectví, Velkomoravská říše). Přehled historie v rámci Uherského království a Habsburské monarchie, dějiny Slovenska v rámci první republiky, válečného Slovenského státu, lidově demokratického a komunistického Československa, po roce 1989 vzniku suverénní Slovenské republiky až po dnešek. Tabulky představitelů státu i církví, zeměpisný a jmenný rejstřík-slovníček, zeměpisný rejstřík, portréty, veduty, pohlednice, ukázky architektury, mapky atd.). V českém vydání úvodní kapitoly k jednotlivým časovým obdobím česky, chronologie ve slovenštině. Slovensko-český slovníček méně známých výrazů. ISBN 978-80-7277-187-5. 650 Kč.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).