Ivan Krouský, František Šilar: JAPONSKO-ČESKÝ SLOVNÍK

Ivan Krouský, František Šilar: JAPONSKO-ČESKÝ SLOVNÍK
18.6 2015
LEDA, Voznice 2005. 1. vyd. 520 s. Přes 86 000 japonských výrazů a 115 000 českých ekvivalentů. Druhé, opravené a podstatně rozšířené vydání. Kromě sinoja­ponských slov též slova přejatá z evropských jazyků. Počet japonských znaků ve slovníku odpovídá počtu znaků zvládaných při povinné školní docházce v Japonsku (cca 2000 znaků), který je požadován i při státní jazykové zkoušce z japonštiny. Obě japonské abecedy, hiraganu a katakanu, jakož i znaky, z nichž tyto abecedy vznikly. Přehled způsobů transkripce japonského písma do latinky, tabulky japonských letopočtů. Doprovodné ilustrace vybrány z japonských originálů, představují především japonské reálie. Vyšlo s přispěním The Japan Foundation. ISBN 80-7335-045-9. Doporučená cena: 590 Kč.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).