(23) HEBREJSKO-ČESKÝ ČESKO-HEBREJSKÝ PRAKTICKÝ SLOVNÍK

(23) HEBREJSKO-ČESKÝ ČESKO-HEBREJSKÝ PRAKTICKÝ SLOVNÍK
10.11 2017
LINGEA, Brno 2017. 1. vyd. 816 s., 43 000 hesel, 13 000 příkladů, idiomů a frází, 84 000 překladů. První oboustranný slovník moderní hebrejštiny, který u nás vyšel. Jde i svým rozsahem o unikátní slovník. Na jeho vývoji se v průběhu 5 let podílelo přes deset překladatelů, korektorů a techniků.   Mezi hlavní autory patří Kristýna Kuboňová, Michaela Rozov, Efrat Barlev a Olga Schweigl. Vedle běžně užívaných slov a frází slovník obsahuje i řadu odborných termínů, zejména technických, ekonomických a právních. Je uspořádán tak, aby umožnil snadnou orientaci, důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace.  Každý příklad je na novém řádku, důsledně je také uváděna výslovnost. Protože žádný hebrejsko-český slovník u nás dosud nevyšel, bylo potřeba též navrhnout sazbu. Zvolili jsme přístup typický pro hebrejské knihy, slovník má tedy dvě titulní strany, jednu českou, druhou hebrejskou. Výsledkem je text srozumitelný jak českým uživatelům, tak i těm, jejichž rodným jazykem je hebrejština. Dvoubarevný tisk. ISBN 978-80-7508-263-3. 1290 Kč.


 
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).