(15) Škába, Jiří: SLOVNÍK THAJSKO-ČESKÝ

(15) Škába, Jiří: SLOVNÍK THAJSKO-ČESKÝ
31.7 2015
Škábová Hana, Praha 2015. 1. vyd. 211 s. První a zatím jediný thajsko-český slovník, který vyšel šestnáct let po prvním vydání slovníku česko-thajského. Ten byl oceněn JTP jako průkopnický čin na poli málo používaných jazyků. Tento opačný slovník thajsko-český vyšel v rámci akcí k 40. výročí navázání diplomatických vztahů s Thajskem. Thajština není uzpůsobena k exaktnímu vyjadřování. Odborné výrazy jsou běžně uváděny latinkou, a tak těch zhruba 7 tis. výrazů ve slovníku zahrnuje pouhý zlomek z nepřeberného množství flexibilních thajských výrazů. Slovník zahrnuje i slova z náboženského prostředí (a to nejen buddhistického), z ekonomiky a správního systému země. K některým výrazům je pro lepší pochopení přidán i stručný text encyklopedického charakteru. ISBN 978-80-260-8302-3. Kč 350,00.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).