(09) Benamara, Hassane: DICTIONNAIRE AMAZIGHE- FRANÇAIS. Parler de Figuig et ses régions. (Slovník b

(09) Benamara, Hassane: DICTIONNAIRE AMAZIGHE- FRANÇAIS. Parler de Figuig et ses régions. (Slovník berbersko-francouzský.)
24.6 2015
Institut Royal de la Culture, Rabat, Maroko, 2013. 784 s. Obsahuje slovní zásobu užívanou v provincii Figuig (jihovýchod Maroka a jihozápad Alžírska) a jejích regionech, která pokrývá nejrůznější oblasti života (barvy, oblečení, jídla, válka, mír, láska, práce a povolání, pohádky, legendy, přísloví atd.). Berbersky mluvící populace tvoří necelou polovinu obyvatelstva Maroka a používá několik regionálních dialektů. Použité písmo neotifinagh je moderní variantou starého berberského písma tifinagh, jehož forma i název nezapřou fénický původ, vzniklou v šedesátých letech dvacátého století na základě dochovaných berberských nápisů. Na rozdíl od tradičního tifinaghu se píše zleva doprava. Od roku 2003 je toto písmo v Maroku oficiálně používané. Slovník je rozdělen do dvou částí: abecední slovník a etymologický slovník. ISBN 978-9954-28-142-0.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).