(87) Košková, Mária: BULHARSKO-SLOVENSKÝ SLOVNÍK II. Л–По.

(87) Košková, Mária: BULHARSKO-SLOVENSKÝ SLOVNÍK II. Л–По.
18.6 2015
Bratislava: Slavistický ústav Jána Stanislava SAV / Slovenský komitét slavistov, 2013. 692 s.
Projekt je součástí posledního třetího svazku dlouhodobého řešitelského úkolu lexikografického zpracování Bulharsko-slovenského slovníku. Jde o další část rozsáhlejšího lexikografického projektu (třísvazkového všeobecného překladového slovníku), založeného na konfrontaci dvou jazykových systémů, který relativně úplně podává slovní zásobu současného bulharského jazyka v konfrontaci se slovenštinou. Velký důraz se klade i na zpracování frazeologie a paremiologi, čím se zaplní mezera nejen v bulharsko-slovenské lexikografii, ale i frazeografii. ISBN 978-80-89489-12-1.

Komentáře

Ivo Rasev

28.3 2017

Dobrý den, paní Koskova, skvělý slovnik. Měl bych prosbu jak by se dalo přeložit slovo антиминд. Posílám odkaz. https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1012531408814411&type=3 Můj e-mailem je ivosicek@atlas.cz

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).