(31) PORTUGALSKO-ČESKÝ A ČESKO-PORTUGALSKÝ SLOVNÍK

(31) PORTUGALSKO-ČESKÝ A ČESKO-PORTUGALSKÝ SLOVNÍK
18.6 2015
Lingea, Brno, 2013. 864 stran, 44 tis. hesel a 55 tis. významů, 10 tis. příkladů, idiomů a frází, 90 tis. překladů. Největší, zcela nový oboustranný slovník současné portugalštiny zahrnuje nejaktuálnější slovní zásobu (včetně vulgarismů) užívanou v Portugalsku i Brazílii; zpestřením jsou výrazy z africké portugalštiny (zejména mozambické a angolské). Reflektuje nová pravidla portugalštiny platná od r. 2010, v případě potřeby uvádí všechny pravopisné varianty daných slov. Za heslem je v závorce uváděna evropská výslovnost. Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby. Slovník obsahuje podrobný přehled portugalské gramatiky, přehled tvarů nepravidelných slovek a seznam nejčastějších zkratek. ISBN 978-8087819-01-2.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).