(78) PAS DE BLEME ! SLOVNÍK SLANGU A HOVOROVÉ FRANCOUZŠTINY.

(78) PAS DE BLEME ! SLOVNÍK SLANGU A HOVOROVÉ FRANCOUZŠTINY.
18.6 2015
Lingea, Brno 2012. 2. rozšíř. vyd. 192 s. , 10 000 aktuálních slangových a hovorových výrazů, idiomy s překlady, slovník kanadské hovorové francouzštiny, stručný slovník slov arabského a romského původu, přehled zkratek. Původní autorské dílo kolektivu Lingea. Na tvorbě slovníku se podílela řada lingvistů, informatiků a dalších odborníků. Mezi hlavní autory patří Mgr. Martin Hromek, Ing. Petr Ondrášek, Bc. Markéta Vachová a PhDr. Alena Polická, Ph.D. Slovník rozšířen o další zcela nová slova a slovní spojení, hesel přibylo na šest set. Autoři pečlivě sledovali jazyk médií a diskuzní fóra, vyhledávali v nejnovějších slovnících francouzského slangu. Hesla doprovázena množstvím příkladových vět a ustálených slovních spojení. Pro lepší pochopení logiky jazyka mladých jsou doplněny informace o původu a tvoření slov. Součástí slovníku je tradičně seznam zkratek a fonetického zápisu slov, která se běžně používají v e-mailech, SMS zprávách nebo na chatu. V samostatné příloze opět naleznete seznam slangových slov pocházejících z arabštiny a romštiny. Novinkou je slovníček hovorové francouzštiny, která se používá v Kanadě. ISBN: 978-80-87471-61-6, 229 Kč.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).