Jurij Vynnyčuk: Příběhy z Haliče. Portál, Praha 2002. Přeložila Rita Kindlerová.

Jurij Vynnyčuk: Příběhy z Haliče. Portál, Praha 2002. Přeložila Rita Kindlerová.
18.6 2015
Veselé, moudré či tajemné příběhy z kraje, který je nám blízký i vzdálený zároveň. Kraj, v němž kdysi žilo několik národů pohromadě – Ukrajinci, Židé, Rusíni, Cikáni, Poláci, Maďaři, Němci, Arméni, Češi, Slováci aj., kde se stýkaly odlišné kultury (pravoslavná, katolická, židovská, protestantská, cikánská …), kde těžký život naučil lidi spoléhat se jen na sebe a své blízké. V této části světa se zrodily zvláštní baladické příběhy s osobitým humorem, které nám dovolují nahlédnout do světa skutečných lidí, jež se svojí odlišností stali legendárními hrdiny, také se můžeme seznámit s pohádkovými postavami, které v Haliči najdeme dodnes.
IMG-jpg-VynnycukRita-2.jpg -  Stáhnout
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).