Daniela Sůvová-Parodi: ITALSKÁ KUCHYNĚ aneb sýr na nespočet způsobů.

Daniela Sůvová-Parodi: ITALSKÁ KUCHYNĚ aneb sýr na nespočet způsobů.
18.6 2015
Kuchařka je dílem naší členky Daniely Sůvové-Parodi z italského Chiavari a nad touto zajímavou, objevnou a inspirující kuchařkou zaplesá srdce i chuťové buňky každého milovníka specialit mediteránních, zvláště pak milce a milky sýrů. Brožovaná dvěstěstránková publikace obsahuje 208 receptů na předkrmy studené i teplé, těstoviny, hlavní jídla (zeleninová, z hovězího, ryb atd.), přílohy i dezerty – a všude se objevují, v kombinacích známých i zcela nových, sýry. Jak znalci vědí, nějaká italská kuchyně vlastně neexistuje, ale jedním z bohatství země pod Alpami je celá řada kuchyní regionálních, jejichž některé speciality se rozšířily po celém poloostrově, jiné si naopak udržují regionální výlučnost.

Receptury kolegyně Daniely Sůvové-Parodi nám představují jak speciality jejího regionu – Ligurie – u nás doposud nepříliš známé, tak pokrmy pocházející z jihu země. Sympatické je uvádění chuťově příbuzných přísad, u nás dostupnějších, jimiž můžeme nahradit nedostatkovou surovinu. Nechybí ani malý italsko-český kulinářský slovníček. Vydalo nakladatelství Vyšehrad.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).