Daniela Krolupperová: PROČ MLUVÍME ČESKY. Albatros, Praha 2003.

Daniela Krolupperová: PROČ MLUVÍME ČESKY. Albatros, Praha 2003.
18.6 2015
Příručka nejen pro budoucí kolegy, ale pro všechny, kdo právě svádějí líté boje na poli vyjmenovaných slov, shody přísudku s podmětem a podobně nehorázných projevech českého jazyka.

Populárně naučná knížka o naší mateřštině je určena dětem zhruba od devíti let výše.
Dvě malé holčičky se v ní seznámí s naším denním chlebem čili s fantastickou říší českého jazyka. První výlet je zavede do Země slov na hrad Slovník, kde žijí slova. Některá z nich tu zaslouženě užívají důchodu, ta aktivně užívaná se právě chystají na velké rodinné oslavy s příbuznými slovy a ta docela nová vesele vznikají. Druhý výlet do Země řeči vede na zámek Řečník, kde slova společně tančí, čímž vytvářejí věty. Třetí výlet do Země zvláštních zvyků děvčátkům umožní poznat pozoruhodné odlišností v různých jazycích, dozvědí zajímavosti z historie přísloví, z historie vývoje vlastních jmen a objeví řadu dalších jazykových libůstek.
Knížka byla oceněna Cenou učitelů SUK za rok 2003.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).