15 let JTP

15 let JTP
18.6 2015
(CD obsahuje):
* Prvních 70 čísel časopisu ToP(tlumočení-překlad) – ročníky 1990-2003, tj. přes 1900 stran odborné terminologie, recenzí a článků o teorii a praxi tlumočení a překladu.
* 10 starších sborníků, v tištěné verzi již rozebraných: 9 x, 12 x, 14 x, 15 x o překladu, E. Osersovi k 80-tinám, IV. stretnutie tlmočníkov a prekladateľov z krajín stred. a vých. Európy, Preklad z/do európských jazykov s malým rozšírením, Odborná komunikácia v zjednotenej Európe.đ Nový sborník: Odborná komunikácia v zjednotenej Európe (B. Bystrica 10/2004).
* Seznam tlumočníků a překladatelů – řádných členů JTP – 2004/2005 (ve formátu PDF).
* Překlady a jak na to – užitečné rady pro zadavatele překladů (v české, anglické a francouzské verzi).
* Bibliografická databáze českých a slovenských prací z oboru translatologie. Z. Jettmarová a kol., Ústav translatologie Univerzity Karlovy v Praze.
* 12 slovníků vydaných dříve JTP, z nichž mnohé jsou již v tištěné verzi rozebrány:* P. Dvořáček: „Nadslovník“ (slovník obtížnější terminologie) z oblasti práva, financí, administrativy, česko-ruský. 105 s. 1994. / ,,Nadslovník“ technický, česko-ruský. 105 s., 1994. / M. Květoň: Slovník počítačové terminologie Apple Macintosh. 80 str. 1994. / L. Obrusníková-Zorin: Czech-English idioms and figurative expressions / Obrazná rčení a ustálená spojení česko-anglicky. 166 str. 1997. / M. Hrdlička: Translatologický slovník. Výběr českých a slovenských prací z teorie překladu. Termíny v definicích odborníků.100 stran. / B. Kouřilová: Česko-francouzský slovník automobilové dopravy a silničního práva. Trestní řízení. Pravidla silnič. provozu, doprav. nehody a j. trestná činnost. 260 s., přes 1800 hesel. (i v tištěné verzi – viz níže) / M. Kubová, J. Kommová: Česko-německý a německo-český slovník obalové techniky. 76 str. / J. Vedral: Anglicko-český taxonomický slovník / Angl.-český zemědělský slovník / Angl.-český ekonomický slovník / Česko-francouzský biologický slovník / Německo-český biologický slovník
Cena: 100 Kč
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).