JUVENES TRANSLATORES 2013

18.6 2015
Daniela Ottová z jilemnického gymnázia si dnes spolu s dalšími 26 středoškoláky z ostatních zemí EU převzala z rukou komisařky pro vzdělávání, kulturu, mnohojazyčnost a mládež Androully Vassiliou cenu vítězství v soutěži „Juvenes Translatores”. V soutěži pro sedmnáctileté studenty, kterou Evropská komise pořádala již pošesté, změřilo své překladatelské dovednosti více než 3000 školáků ze všech členských států. V České republice se zapojilo 97 studentů z 22 škol. Každý z nich měl dvě hodiny na překlad z jednoho úředního jazyka EU do druhého. Jejich texty poté vyhodnotili profesionální překladatelé Komise, kteří za každý členský stát vybrali jednoho vítěze.

Slavnostní předávání cen proběhlo v budově Charlemagne Evropské komise v Bruselu a jeho záznam je k dispozici na stránkách ec.europa.eu/translatores. Na vítěze čekala kromě setkání s komisařkou i návštěva Generálního ředitelství pro překlady, kde se mohli seznámit s prací profesionálních překladatelů Komise.
Česká vítězka Daniela Ottová, žákyně septimy Gymnázia a SOŠ v Jilemnici, překládala soutěžní text z angličtiny do češtiny. Angličtině se věnuje odmalička, zúčastnila se již několika jazykových soutěží a nyní může například sledovat filmy v anglickém originále i bez titulků. Svých jazykových znalostí hodlá využít při studiu v zahraničí (USA).

Více informací o 6. ročníku soutěže naleznete v této zprávě a na stránkách soutěže,. Sledujte rovněž stránky soutěže na Facebooku, Twitter: @translatores nebo Blog pro učitele.

Internetové stránky Generálního ředitelství pro překlady: DG Translation.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).