JARNÍ, SPÍŠE UŽ LETNÍ JERONÝMSKÝ VÝLET DO KOLÍNA

JARNÍ, SPÍŠE UŽ LETNÍ JERONÝMSKÝ VÝLET DO KOLÍNA
Datum konání: 27. 6. 2021

Náš tradiční jarní výlet, který jsme ze známých důvodů museli odložit, se uskuteční poslední neděli před prázdninami –27. června 2021. Jako vždy proběhne na počest našeho patrona, sv. Jeronýma, ale tentokrát bude ve znamení sv. Bartoloměje. Navštívíme totiž chrám sv. Bartoloměje, jenž je skutečným skvostem gotické architektury, prohlédneme si nově zrekonstruované Bartolomějské návrší a po výletě ukončíme svoji pouť v restauraci Bartolomějka.
Vyrazíme z Prahy Masarykova nádraží vlakem na Kolín (přes Český Brod, nikoli přes Nymburk) v 8:55 a pojedeme do stanice Kolín-zastávka. Do vlaku můžete přistoupit i v Libni (9:01) nebo Kyjích (9:04). Majitelé lítačky a podobných dokladů si koupí jízdenku ze stanice Praha-Klánovice. Do Kolína dorazíme v 10:06 a odebereme se přes náměstí ke kostelu sv. Bartoloměje. Tam si ještě před prohlídkou můžeme prohlédnout Bartolomějské návrší, jenž bylo otevřeno pro veřejnost na podzim minulého roku. Prohlídka s průvodcem, objednaná na 11:00, bude trvat asi hodinu, a kromě chrámu samotného zahrnuje také nově otevřenou kostnici. Vstupné činí 100 Kč, pro důchodce a studenty 50 Kč (skupinové slevy se neposkytují). Vstupné vyberu, pokud možno, ještě ve vlaku a zaplatím za všechny najednou.
Po prohlídce vyrazíme s turisty na výlet: nejprve musíme projít městem, poté budeme kráčet lesem, polními cestami a podle Labe, přičemž vystřídáme zelenou, žlutou a modrou značku. Trasa je dlouhá 13 km, jde se stále po rovině. Předpokládám, že do restaurace dorazíme až kolem 16 hod., proto si vezměte svačinu a pití. Restaurace Bartolomějka (www.bartolomejka-restaurace.cz) nabízí posezení uvnitř i venku, z venkovních stolů je pěkný pohled na zadní část chrámu.
Zpět do Prahy pojedeme z hlavního nádraží, které je blíže restauraci a odkud jezdí i rychlíky do Prahy hlavního nádraží. Je jich několik do hodiny, takže je ani nevypisuji. Lze říct, že až dorazíme na nádraží, v brzké době určitě nějaký vlak pojede.
I během našeho výletu a návštěvy chrámu musíme dodržovat aktuálně platná koronavirová opatření. Věřím, že se tato opatření budou dále rozvolňovat a nebudeme jimi příliš omezováni.
Netřeba zdůrazňovat, že na výlet zveme nejen naše členy, ale i jejich rodinné příslušníky a kamarády i další spřízněné duše. Prosím ty, kteří chtějí po výletě jít do restaurace Bartolomějka, aby mi to napsali nejpozději v pondělí 21. 6. (alena.sourkova@tiscali.cz), abych mohla zarezervovat stoly.
Alena Šourková


Začátek akce: 27.6 2021
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).